Pro členy » Klíč od Winterraumu

Winterraum je veřejně přístupná část horské chaty, vybavená nutnými potřebami pro přenocování. Je součástí velké části chat Alpenvereinu.

Za noc se obvykle daruje symbolický obnos do kasy, v některých chatách je vyvěšen ceník.

Některé winterraumy jsou během zimního období otevřeny trvale, pro vstup do ostatních potřebujete univerzální klíč. Členové Alpenvereinu registrovaní kanceláří OEAV si mohou klíč zdarma zapůjčit na vybraných kontaktních místech v ČR i na Slovensku.

Klíč je univerzální ke všem winterraumům u chat Alpenvereinu v Rakousku. Nicméně doporučujeme před plánovanou návštěvou chaty s winterraumem kontaktovat jejího správce a ověřit si, v jakém stavu winterraum je, zda jej nemá rezervovaný nějaká větší skupina apod. Většina návštěvníků se však dopředu nijak neregistruje a tak není vyloučena situace, že zájemců o nocleh bude více než postelí.